Sejfy ognioodporne muszą mieć także odpowiednie zabezpieczenia przeciwko włamaniom. Oczywiście określają je normy bezpieczeństwa. A co z oddziaływaniem wysokiej temperatury na np. zamki? Czy one muszą być jakieś specjalne?
Wydaje się, że tak, bo przecież w jakiś sposób po ewentualnym pożarze trzeba ten sejf otworzyć, a dodatkowo nie każdy zamek wytrzyma nawet nieco większą temperaturę np. ze względu na zastosowaną w nim elektronikę.
Sejfy ognioodporne jakie klucze są stosowane?
W sejfach ognioodpornych zwykle dostarcza się dwa klucze i są one w większości dwupiórowe. Stosowane są klucze zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa np. z zamkiem VdS klasy I. Stosowane są często w połączeniu z tradycyjnym kluczem zamki szyfrowe co poprawia bezpieczeństwo ponieważ jedna osoba posiada klucz fizycznie, a druga zna kombinację potrzebną do otwarcia sejfu.
Sejfy ognioodporne dostęp oparty na biometryce
Sejfy ognioodporne są coraz bardziej nowoczesne i to widać z roku na rok. Doskonałym przykładem tutaj jest coraz częstsze stosowanie zabezpieczeń opartych o odcisk palca lub zeskanowanie obrazu tęczówki.
Biometryczne zamki są coraz częściej stosowane w sejfach ognioodpornych i powoli wypierają już w urządzeniach z droższej półki blokady. Wygodą wydaje się fakt, że można np. zapamiętać do 100 użytkowników, co sprawdzi się w podręcznych sejfach, gdzie z różnych względów ciągły dostęp ma większa ilość osób.